Hareket ettikten sonra aracımızı bir şekilde sürüyoruz ama park etmeye gelince hepimizin dönem dönem elinin ayağına dolandığı bir gerçektir.

Yeri gelir, park korkusundan arabamız ile çıkmadığımız zamanlar bile olmaktadır desek yanlış olmaz sanırız ki.

Gözümüzde büyüttüğümüz bu sorunu beraberce yok etmek üzere, Sizleri bire bir derslerimiz ile, sadece araç kullanmak konusunda sürüş uzmanlığı olan değil, empati ve anlatım konusunda da başarılı kadın ve erkek eğitmenlerimiz ile “Park Etme” programımıza davet ediyoruz.

– Ehliyetinizi aldınız fakat trafiğe çıkmaya cesaretiniz mi yok?

– Yeni başlayacağınız işinizde şirket aracınızı kullanmaktan çekiniyorsunuz fakat bunu kimse ile paylaşamıyor musunuz?

– Ehliyet sınavındaki teorik bilgiler ile günlük hayatta ki trafiğin içindeki tezatlıklar karşısında ne yapacağınızı bilmiyor musunuz?

– Eşiniz, Babanız ve benzeri yakın çevreniz ile denediniz ama sabırsızlıkları sebebi ile pişman olup bıraktınız mı?

Sürüş Destek Partneriniz olarak, sürüş uzmanlığı, empati kurma ile anlatım konusunda başarılı kadın ve erkek eğitmenlerimiz ile, zamanını ve bölgesini sizin seçtiğiniz güzergahlarda pratik sürüş organizasyonları için aramanızı bekliyor olacağız

Aşağıda program başlıkları bulunan eğitimlerden, Firma ihtiyacı özelinde ihtiyaç duyulan veya duyulanlar için gruplar oluşturulmaktadır ;

– Defansif Sürüş teknikleri

– Anti-Skid (Kaymayı Önleme) Sürüş teknikleri

– Anti-Skid ve Anti-roll over (Kaymayı ve Devrilmeyi Önleme) Sürüş Teknikleri

– Ekonomik Sürüş Teknikleri

– Toplu Taşıma Araçları İleri Sürüş Teknikleri – Skidvan

Eğitim içeriğinde;

Katılımcılara olası kontrol kayıplarının üstesinden gelebileceği teknikleri gösterilmekte,

Araçlarının dinamikleri ışığında ve pist şartlarında daha performanslı ve güvenli araç kullanma teknikleri aktarılmakta,

İdeal çizginin, sabit gazın önemi, farklı şekillerdeki virajlarda fren, dönüş, apeks ve çıkış noktalarının analizine yönelik uygulamalar eğitim kapsamında aktarılmaktadır.

Arazide araç kullanma teknikleri, yol şartlarında araç kullanmaktan farklıdır ve deneyim gerektirir.

Programın amacı, katılımcılara arazide araç kullanma tekniklerini ve arazi araçlarındaki sürüş destek sistemlerinin doğru kullanımını aktarmaktır.

Eğitimin amacı; Olası kontrol kayıplarının üstesinden gelebileceği teknikleri göstermek, araçlarının dinamikleri ışığında daha performanslı ve güvenli araç kullanma tekniklerini aktarmak, taktik sürücülük teknikleri konusunda becerilerini geliştirmektir.

Temel ve Sportif Sürüş Tekniklerine ilave olarak aşağıdaki konuları da kapsamına almaktadır;
 – Darbe alma ve kaçma
 – Yoldan çıkarma
 – J-Turn,
 – U-Turn
 – El Freni Kullanımı
 – Dar alan geçişleri
 – Virajlarda fren teknikleri

Bu eğitimin amacı; temel ve ileri motorsiklet sürüş tekniklerini katılımcılara aktarmak ve uygulamasını yaptırmaktır.

Eğitimin amacı, katılımcılara doğru sürüş alışkanlıkları kazandırmak, olası kazalara karşı savunma tekniklerini aktarmak ve uygulamasını göstermektir.

Katılımcının trafik ortamındaki tutum, davranış ve risk algısının gözlemlenerek düzeltilmesi için geribildirimler paylaşılmaktadır.

Bunun yanı sıra, hava ve yol koşullarının sürücü ile araç üzerindeki olumsuzlukları incelenerek, katılımcılarda bu şartlara uygun araç kullanma becerisini geliştirmek ve olası kontrol kayıplarının üstesinden gelebilmeleri için uygulanması gereken  teknikleri aktarmak program kapsamındadır.

Ayrıca VIP taşıma teknikleri konusunda bilgilendirme ve uygulama yapılmaktadır.

 

Programımızda, Hava ve yol koşullarının sürücü ve araç üzerindeki olumsuzluklarını inceleyerek, bu şartlara uygun araç kullanma becerisini geliştirmek ve olası kontrol kayıplarının üstesinden gelebilmek için uygulanması gereken teknikler aktarılmaktadır.
Katılımcılar özel olarak hazırlanmış pistte, eğitmen gözetiminde aşağıda belirilen uygulamaları yaparak;  kendi araçlarının dinamiklerini ve olumsuz hava koşullarında karşılaşabilecekleri olası kontrol kayıplarının üstesinden nasıl gelebileceklerini öğrenmektedirler;
 – Kaygan zeminde kalkış ve hızlanma
 – Farklı zemin koşullarında panik fren
 – Farklı hızlarda panik fren
 – Panik fren ve engelden kaçma
 – Önden ve arkadan savrulma